Prijava škode
Vsakomur, pa če smo še tako zelo pazljivi, se lahko na poti pripeti tudi prometna nezgoda. Pri njenem nastanku je nujno, da sledimo določenim korakom, zato da nam bo zavarovalnica kasneje povrnila nastalo škodo.
Še pred tem naj opozorimo na dejstvo, da je zmeraj najprej potrebno poskrbeti za svojo varnost in za soudeležence v prometni nezgodi. Preverimo ali so poškodovani in poškodovanim tudi nudimo ustrezno pomoč oz. pokličemo reševalce. Pri vsem skupaj moramo biti še posebej pazljivi, da pri reševanju ostalih ne ogrožamo sebe in drugih udeležencev ter tako povzročimo še večje nesreče.
Ko smo oskrbeli poškodovane, pokličemo policijo. Če gre za nesrečo, pri kateri ni prišlo do telesnih poškodb, škoda, ki je nastala pa je majhna in krivca enostavno določimo, lahko izpolnimo samo evropsko poročilo, policije pa nam ni potrebno klicati.
V nasprotnem primeru (ko je prišlo do telesnih poškodb, večje škode ali v primeru, ko ne najdemo krivca) je potrebno poklicati policijo, ki bo naredila zapisnik in nam ga nato izročila. Zapisnik hranimo, saj ga bomo morali izročiti zavarovalnici.
Po tem, ko zaključimo s formalnostmi na kraju nezgode, škodo prijavimo zavarovalnici. Vsaka izmed zavarovalnic ponuja obrazec, s katerim škodo enostavno prijavimo, seveda pa jih lahko tudi pokličemo po telefonu.
Na kaj biti pozorni ob prometni nezgodi s tujcem?
V primeru, ko gre za prometno nesrečo, v kateri je udeležen tuj državljan, je še posebej pomembno, da od udeleženca pridobimo vse ključne podatke. Ti so:
- ime in priimek voznika,
- registrska oznaka vozila,
- tip in znamka vozila,
- ime zavarovalnice in številka zavarovalne police oz. zelene karte.
Tudi, če je na kraju nesreče prisotna policija, je kljub vsemu dobro izpolniti evropsko poročilo, saj bo zavarovalnica tako enostavneje (in običajno tudi hitreje) izplačala škodo. Oseba, ki je bila v nesreči oškodovana, mora od soudeleženca pridobiti zeleno karto. To je pomembno predvsem v primerih, ko gre za vozilo, registrirano v državi, ki ni članica Evropske unije oz. Evropskega gospodarskega prostora (EGP) ali Švice.
Odškodninski zahtevek oškodovanec vloži pri Slovenskem zavarovalnem združenju oz. pri eni izmed slovenskih zavarovalnic. Glede na korespondenčne pogodbe, ki jih imajo le-te sklenjene s tujimi zavarovalnicami, bodo oškodovančev zahtevek ustrezno obravnavale ali oškodovanca napotile na pristojno zavarovalnico.
Neljubi dogodek se primeri in škodo je potrebno prijaviti, oceniti in popraviti.
Vse to lahko uredite pri nas in z našo pomočjo. Brez obiska zavarovalnice razen izjem.
Opravili bomo vse potrebno za vas, tudi škoda bo plačana k nam, zato denarja ni potrebno zalagati. Plačate le odbitni delež oz. odbitno franšizo, če je ta določena na zavarovalni polici.
Mogoča je tudi spletna prijava škode preko spletne strani posameznih zavarovalnic ali preko telefona. V takem primeru se za odpravo škode na nas obrnete z že urejenim cenilnim zapisnikom.
Delovni čas
- Ponedeljek 8.00 - 17.00
- Torek 8.00 - 17.00
- Sreda 8.00 - 17.00
- Četrtek 8.00 - 17.00
- Petek 8.00 - 17.00
- Sobota zaprto
- Nedelja zaprto
PRIJAVA ŠKODE IN ODŠKODNINSKI ZAHTEVEK
- Zavarovalnica Triglav – Prijava ŠKODNEGA PRIMERA IZ NASLOVA AVTOMOBILSKEGA KASKA
- Zavarovalnica Triglav – Prijava ŠKODNEGA PRIMERA IZ NASLOVA AVTOMOBILSKEGA KASKA – TOČA triglav
- Zavarovalnica Sava – Pokličite nas ali nam pošljite e-mail na karoserija@fri-mobil.si
- Zavarovalnica Generali – Prijava škodnega primera iz naslova avtomobilskega kaska
- Zavarovalnica Generali – Prijava škodnega primera iz naslova avtomobilske odgovornosti
Cenitev škode
Ko je na avtomobilu prvič povzročena škoda ali le-to morda naključno odkrijemo, je navadno prvo vprašanje, ki se nam zastavi: »Kakšen je pravzaprav postopek za prijavo in cenitev škode?«
»Lep« primer takšne naključno odkrite škode, je škoda na avtu, ki nastane na parkirišču. Ko na primer najdemo opraskan avtomobil, ko smo se ravno vrnili iz nakupovalnega centra, je še pred cenitvijo škode nujno poklicati policijo.
Po tem, ko smo škodo ustrezno prijavili, pa je le-to potrebno tudi oceniti, saj nam bo zavarovalnica samo tako izplačala povračilo za škodo. Cenitev se lahko opravi pri izbrani zavarovalnici, vendar gre velikokrat za zamuden postopek, ki med lastniki avtomobilov ni preveč priljubljen, saj predstavlja dodaten korak do odprave škode, ki je nastala.
Uporabniku prijazna cenitev škode
Da je zadeva enostavnejša, cenitev škode omogočamo pri nas, avta pa vam zato ni potrebno odpeljati na zavarovalnico. Cenitev škode je za vas enostavna. Pokličite nas in skupaj z vami se bomo dogovorili za termin, ki vam bo dodeljen v najkrajšem možnem času. Po tem, ko skupaj določimo termin, boste na dan in uro termina vaš avtomobil pripeljali k nam. Od tod naprej bomo za vse ostalo poskrbeli mi, kar pomeni, da ste lahko mirni, saj se vam ne bo treba v nedogled ukvarjati z zavarovalnico in administrativnimi postopki, ki jih lahko s tega naslova pričakujemo.
V sklopu naših storitev bomo za vas ocenili nastalo škodo, vozilo fotografirali, vložili odškodninski zahtevek na zavarovalnico, uredili vse formalnosti in nazadnje še brezhibno popravili škodo na vašem vozilu.
Popravilo vozil, ki ga po cenitvi škode ponudimo pri nas, je strokovno izvedeno. Da je celotna situacija kar se le da ugodna za posameznika, lahko ob popravilu vašega jeklenega konjička ponudimo tudi nadomestno vozilo. Pri svojem delu uporabljamo najmodernejše tehnike popravil, avtokleparska in avtoličarska dela pa so izvedena v najkrajšem možnem času.